Dětské pěvecké sboryZUŠ Jablonec nad Jizerou čítá v letošním roce dva sbory. Přípravný sbor Skřivánek a hlavní sbor Mládí.

Mládí má již dlouholetou tradici a za dva roky oslaví  50 let od svého založení. V současné době má sbor přibližně kolem dvaceti členek ve věku od 11 do 16 let. Sbor pravidelně koncertuje na akcích ZUŠ a několikrát do roka pořádá koncerty v Jablonci nad Jizerou i okolí.

V loňském roce se účastnil okresního kola soutěže pěveckých sborů, kde získal zlaté pásmo a postup do kraje, kde byl rovněž zařazen do zlatého pásma. Také úspěšně absolvoval festival Lomnické hudební jaro, kde se probojoval na hlavní galakoncert.

Pro letošní rok plánuje sbor zájezd do Bratislavy na mezinárodní festival vánoční hudby a na jaře opět zkusí štěstí na Lomnickém hudebním jaru. V loňském roce jsme začali spolupracovat s DPS Zvonky z Mnichova Hradiště a i nadále bychom v této spolupráci chtěli pokračovat.
Repertoár Mládí je tvořen převážně lidovými písněmi v různých úpravách ( M. Reichel, M. Uherek), rádi máme i E. Hradeckého a jeho trilogii na lidovou poezii. Pavel Jurkovič a jeho Ptačí koncert patří mezi nejoblíbenější skladbu u dětí.

Dvakrát ročně pořádáme třídenní soustředění, letos bychom rádi opět navštívili areál Pecka, kde se nám moc líbilo.

DPS Mládí s radostí příjme každého, kdo má rád hudbu a zpěv!